İşletmeniz Hakkındaki Yorumları Yönetin

Google işletme (Google My Business) yorumları, şirketinizin pazarlama stratejisinin başarısı için hayati öneme sahiptir.

Özellikle yerel bir işletme işletiyorsanız, daha fazla Google yorumu almak, daha fazla satış elde etmenize yardımcı olmak için çevrimiçi daha fazla görünürlük için bir yaşam çizgisidir.

Ancak Google işletme (Google My Business) yorumlarıniz görünmediğinde ne olur? Belki beş yıldızlı Google yorumlarınızdan biri kayboldu veya kayboldu ve yıldız puanınız düştü. Google yorumları işletmeniz için görünmüyorsa, bu inanılmaz derecede sinir bozucu olabilir. Zor kazanılan bu incelemeler için çalışıyorsunuz ve şirketiniz tanınmayı hak ediyor.

Peki Google işletme (Google My Business) incelemeniz neden görünmüyor? Ve işletmenizle ilgili olumlu yorumları kurtarmak, puanınızı yükseltmek ve gelirinizi artırmak için bu konuda ne yapabilirsiniz?

Bu makalede, Google’ın inceleme politikası hakkında konuşacağız ve Google yorumlarınin doğru görünmemesinin bazı yaygın nedenlerini gözden geçireceğiz.

Ancak önce, Google’daki eksik yorumlarınızı müşterilerden geri almanın neden önemli olduğunu anlayabilmeniz için yorumların küçük işletmeler için neden önemli olduğunu vurgulayalım.

Müşteri yorumlarının önemini hafife almamak çok önemlidir. İtibarınızı gösterirler, Yerel sıralamanıza yardımcı olurlar ve Google Yerel İşletme Reklamlarının performansını artırırlar.

Ayrıca Google yorumları, yeni müşteriler edinmenize yardımcı olurlar. Çevrimiçi inceleme istatistiklerine göre, potansiyel müşteriler yerel bir işletmeye karar vermeden önce ortalama ondan fazla inceleme okuyor.

Ancak, işletmenizle ilgili Google’da aldığınız övgüler kaybolursa ne olur? Suçlu, Google İnceleme Politikası ile ilgili olabilir.

Google’ın İnceleme Politikası Nedir?

İncelemeler söz konusu olduğunda, Google’ın platformlarında müşteri yorumlarını kapsayan katı politikaları vardır. Burada, Google yorumlarınin kaybolmasını etkileyebilecek ilgili ilk yönerge şudur.

Yasaklanmış ve Kısıtlanmış İçerik

Google’ın, yorumlar için geçerli olan Yasaklanmış ve Kısıtlanmış İçerik politikası vardır. Google, tüm yorumları analiz eder ve herhangi birinin spam, sahte yorumlar, rahatsız edici dil veya çıkar çatışması gibi nedenlerle kaldırılmaya tabi olup olmadığını belirler. Google’da işletme yorumlarınızdan birinin aniden görünmediğini görürseniz, bunun nedeni bu Google politikasını ihlal etmesi olabilir. Google, uygunsuz veya konu dışı incelemeler tespit ederek, bunları işaretler ve politikalarına uymadıkları için yayından kaldırır.

Google yorumları Gösterilmiyor mu? 

Google yorumlarıniz görünmüyorsa, bu, düzeltilmesi gereken bir hata yaptığınız veya incelemeyi yapan kişinin bir politikayı ihlal ettiği anlamına gelir.