Google Benim İşletmem (MyBusiness) Uygulamasını Kaldırıyor.

Google’dan yapılan açıklamaya göre Google Benim İşletmem Uygulaması kullanımdan kaldırılıyor.

Artık işletme hesapları müşterileri için güncellemelerini Google Haritalar ve Google aramalar üzerinde güncelleyebilecek. İşte Google tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Google Benim İşletmem uygulaması kullanımdan kaldırılıyor. İşletme Profilinizi güncel tutmak ve müşterilerle bağlantı kurmak için Google Haritalar ve Arama’dan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Müşterilerle iletişim kurma yönteminizi güncelleyin. Yakında, Google Benim işletmem uygulaması kullanımdan kaldırılacak. Artık profilinizi yönetmek için bu uygulama yerine Google Haritalar ve Arama’dan yararlanabileceksiniz.

Milyonlarca satıcı, bu amaçla Google Haritalar veya Arama’yı kullanmaya başladı bile. şeklinde açıklama yapıldı. Google My Business Google’ın fişini çektiği servisler arasına katıldı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Google Benim İşletmem Kaldırılıyor İşte Alternatifi google İşletme Uygulaması Kalkıyor google İşletme Yerine Ne Gelecek google My Business Kalkıyor google Mybusiness Kalkıyor google Mybusiness Kalktı google My business Uygulaması Kalktı google Mybusiness Yerine Ne Gelecek

İşletmenin sahibini belirtilmemesi, pek çok sorunu da beraberinde getirir. Yapılan değerlendirmelere cevap veremezsiniz. Adrese, telefon numarasına düzenleme önerebilirsiniz, fotoğraf da yükleyebilirsiniz ama bunları “işletme sahibi” sıfatıyla yapmamış olursunuz. Google Posts’u kullanamaz ya da oluşturamazsınız, ayrıca işletme bilgileri onaylanmamışsa Google Benim İşletmem (Google My Business) ekibi size yardım edemez.

İşletmeniz sahipsiz kaldıkça başka bir işletmenin gelip bilgilerinizi sahiplenmesi ya da bilgilerinizi düzenleyerek kendi telefon numaralarını ve web sitelerini koyma riski vardır. Google böyle bir bilgi değişimi durumunda sizi uyaramaz ve işletmeniz zarar görebilir.

Çözümü ise bilgi panelinden girerek “İşletmeyi sahiplenin” yazısına tıklamak ve adımları takip etmek.

Eğer işletmeniz kapandıysa, yapmanız gereken şey, işletmenin kalıcı olarak kapandığını belirten seçeneği işaretlemek olacaktır. Artık her ne kadar işletmenin bilgileriyle işiniz kalmamış olsa da, son durumdan müşteriyi haberdar etmemeniz kötü bir kullanıcı deneyimine sebep olur. Potansiyel müşteri, işletmenin kapandığını bilmeden ziyarete gelebilir ve sonucunda zamanını boşa harcadığını hissedebilir.

Google kapanmış işletmeleri listeleyerek harita üzerinden siler.

Uzun süredir güncellenmeyen bilgi listesinin eksik kalma ihtimali yüksektir. En fazla gözden kaçırılan bilgiler arasında çalışma saatleri, telefon numarası ve web sitesi yer alır. Bu durum, müşterilerin işletme ile iletişim kurmasını engeller ve size ulaşamadıkları takdirde rakip işletmeye kayma olasılıklarını artırır.

Google Benim İşletmem (Google My Business) hesabına girerek bilgilerinizin listesini ve doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Aslına bakarsanız, liste üzerindeki yanlış bilgi, eksik bilgiden daha kötü sonuçlara yol açabilir. Çalışma saatleriniz yanlış görünürse sizi açık bulma umuduyla gelen potansiyel müşterileri kaybetme riskiniz yüksektir. Gelen yorumlar olumsuz olabilir ve sonuç olarak yine diğer potansiyel müşterileri itersiniz.

Harita işaretlerine genelde çok önem verilmediğinden dolayı ilk defa işletmenize gelecek müşterilerin navigasyon kullanırken sıkıntı yaşamaları olasıdır. Haritada caddenin sonunda görünen işletmeniz aslında caddenin başında olabilir ve bulunamamanız durumunda da taşınmış veya kapanmış zannedilebilirsiniz.

Google My Business uygulaması işletme ya da marka sayfası olanların sayfalarını her yerden kolayca ve hızlı yönetebilmelerini sağlayan kullanışlı bir uygulama.

Kurumsa Dijital Çözümler Haritalar Uyumlu Web Sitesi

Son yıllarda Google Maps üzerindeki sosyalliği artırmak isteyen Google, bir yandan Google Yerel Rehberler programınını aktifliğini artırmaya çalışırken işletmeler tarafında da sayfaların daha aktif olması için çeşitli bilgilendirmeler ve yönlendirmeler yapıyor. My Business uygulaması da bu açıdan önemli bir role sahip.